Александър Митрович донесе нова победа на Ал-Хилал

Ал-Хилал записа нова важна победа в актива си в първенството на Саудитска Арабия. Водачът в класирането спечели с 1:0 домакинството си на Ал Халеей от 10-ия кръг. Героят в мача отново бе острието Александър Митрович, който отбеляза единственото попадение за своя тим.

Макар да загубиха голямата си звезда Неймар, който получи тежка контузия по време на мача на Бразилия срещу Уругвай от световните квалификации, останалите звезди на домакините бяха на линия. В стартовата единайсеторка започнаха Калиду Кулибали, Рубен Невеш, Сергей Милинкович-Савич, Малком и Александър Митрович.

Именно сърбинът бе човекът, който донесе успеха на своя тим. Той се разписа в 30-ата минута, след като бе най-съобразителен при един корнер и вкара с глава, след като топката не бе изчистена добре от защитник, а вратарят излезе неразчетено и остави вратата си без опека.

Домакините вкараха и втори гол в средата на второто полувреме, но той не бе зачетен заради засада.

Все пак Ал-Хилал взе трите точки и остана на върха в класирането с актив от 26 точки. Ал Халеей се намира на 12-тата позиция с 9 спечелени точки до момента.