Илиян Радулов подписа с една от най-големите мениджърски агенции

Един от най-големите таланти в родния тенис Илиян Радулов подписа договор със световноизвестната мениджърска агенция “Октагон”. От американската компания се похвалиха в социалните мрежи, че 17-годишният българин вече е част от тяхното семейство.

“Октагон” представлява редица спортни суперзвезди, включително и единствения българин в тенис елита Григор Димитров. През годините сред нейните клиенти е бил и най-успешният състезател в историята на Олимпийските игри, а именно плувецът Майъл Фелпс.

Илиян Радулов привлече интереса на бизнес акулите в спорта, след като през май стана най-младият българин с титла при мъжете от 15 години. Тогава той триумфира на турнира от категория М15 в Пазарджик.

През май 2008-а, тъкмо навършил 17 години, дебютния си успех в турнир от същата категория спечели Григор Димитров. Оттогава нито един наш сънародник не е съумявал да стигне до трофей в мъжкия тенис на толкова крехка възраст.

Илиян Радулов докосва полуфиналите на "Мастърс"-а на 8-те най-добри юноши

Към днешна дата Илиян Радулов заема осмото място в света при талантите до 18 години. В момента той играе на финалния "Мастърс" на най-добрите юноши през сезона. Талантът ни вече има 2 победи от 2 мача в груповата фаза и докосва полуфиналите. Той е вторият българин, който се класира за турнира. През 2018 година Адриан Андреев завърши на трето място.

В световната ранглиста на АТР Илиян Радулов е под №851 с актив от 21 точки, след като започна 2023 година като №1814.