Северна Ирландия посече аутсайдер за втората си победа в квалификациите

Северна Ирландия очаквано постигна втора победа в европейските квалификации, след като надигра с 3:0 аутсайдера в група „Н“ в Сан Марино. Възпитаниците на Майкъл О'Нийл бяха загубили практически шансове за класиране още преди този двубой, но все пак успяха да прекъснат серията си от пет поредни загуби и да зарадват феновете на „Уиндзър Парк“. Предишният успех на северноирландците бе също срещу Сан Марино, на старта на квалификациите.

Домакините дръпнаха с два гола още до 11-ата минута. В петата Пол Смит отбеляза изключително зрелищно попадение, след като акробатично засече от въздуха центриране на Джамал Люис. Шест минути след това крилото на Куинс Парк Рейнджърс асистира на Джош Мадженис, който се плъзна по тревата, за да засече отблизо.

В 31-вата Пол Смит отново прати топката във вратата след зрелищен удар от въздуха, но попадението бе отменено заради засада след дълъг преглед на ситуацията с ВАР. До края на полувремето попадение на Дейл Тейлър също бе отменено заради доста по-очевидна засада.

След почивката домакините пропуснаха още няколко положения. В 81-вата минута Конър Макменамин оформи крайния резултат с първия си гол за националния отбор, след като довкара топката след намеса на Бенедитини след удар на Уошингтън.

Така Северна Ирландия постигна едва втората си домакинска победа от септември 2022 година.

Снимки: Imago