Вихър излъга Партизан, претенции към съдийството и от двата лагера

Вихър (Славяново) надви Партизан (Червен бряг) с 1:0 за първа домакинска победа. Срещата от деветия кръг на Северозападната Трета лига се проведе на неутрален терен в град Левски, заради наказание „лишаване от домакинство“ на Вихър. Марио Наков реализира единственото попадение в 77-ата минута. Дерби не се получи, съперниците играха под възможностите си.

И от двата тима обаче изразиха пред Sportal.bg недоволство от съдийството.

„Не желаем повече Ивайло Благоев да ръководи мачовете ни. В пореден двубой беше уплашен и спести доста наказателни картони на футболисти от Вихър. Можеше да отстрани с червен картон Цветан Петров в 55-ата минута, след като вече му беше вдигнал жълт картон. През първото полувреме не отсъди чиста дузпа за нас“, категоричен беше играещия треньор на Партизан Любомир Иванов.

„Имаме претенции за непоказани три червени картона на футболисти от Партизан. Дилян Димитров около две минути псуваше и обиждаше грозно съдията пред целия стадион. Георги Петков четири пъти удряше с лакти наши футболисти в спор за висока топка. Третият е млад състезател, когото не го познавам, но зверски изрита капитана ни Жулиен Бенков. Преди да направят това, въпросните трима вече бяха декорирани с жълти картони. Казано накратко, съдията спести доста картони на футболисти и от двата отбора. В заключение ще отбележа, че днес играха два слаби отбора. Редно е да подобрим представянето си, а не да търсим вината все в съдийството“, каза играещия президент на Вихър Светлин Линев.