Очаквайте в 18:00 часа: Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Байер прегази Кьолн и се върна на върха в Бундеслигата

Байер (Леверкузен) победи с класическото 3:0 гостуващия Кьолн в мач от седмия кръг на Бундеслигата. Йонас Хофман (22’), Джереми Фримпонг (32’) и Виктор Бонифейс (67’)отбелязаха триумфа на възпитаниците на Чаби Алонсо.

Футболистите на “аспирините” започнаха отлично двубоя и първото добро положение за тях дойде в 12-ата минута, когато Бонифейс, който блести от началото на сезона, успя да си отвори пространство в наказателното поле и стреля, но беше блокиран. Малко след това Йонас Хофман центрира и Йонатан Та стреля над напречната греда. Логичното се случи в 22-ата минута, когато центриране отляво бе отклонена от Флориан Вирц и Хофман реализира. Само десет минути по-късно Джереми Фримпонг реализира след ново прострелно центриране отляво на Алехандро Грималдо. Именно испанецът можеше сам да реализира само няколко минути по-късно, но този път Марвин Швебе се отличи с прекрасно спасяване. Лукас Храдецки направи същото в добавеното време на първата част, когато гостите от Кьолн бяха близо до това да намалят своето изоставане, но филандецът се справи отлично на самата голлиния.

Отлично представилият се преди почивката Йонас Хофман бе в основата и на третото попадение, реализирано от Виктор Бонифейс в 67-ата минута, като достави ново отлично центриране, а нападателят вкара осмото си попадение в Бундеслигата от началото на сезона. С тази победа Байер продължи отличното си представяне от началото на сезона и отново оглави класирането, което вчера временно бе окупирано от Щутгарт. “Аспирините” имат актив от 19 пункта. Кьолн са твърдо на дъното в подреждането със само една точка.

Снимки: Gettyimages