Национална лига футзал: Левски - Черно море

Лас Палмас продължи ужасната серия на Виляреал и ги победи като гост

Лас Палмас нанесе поражение с 1:2 като гост на Виляреал в мач от деветия кръг на Ла Лига. Двете попадения за тима на Гарсия Пимиента паднаха в двете полувремена и бяха дело на Саул Коко (45’) и Марк Кардона (51’дузпа), а почетното попадение за домакините дойде чак в продължението на двубоя чрез Жерард Морено (90’).

Двата отбора започнаха много активно и в търсене на попадение, като си размениха няколко опасности. За “жълтата подводница” на два пъти в добра стрелкова позиция попадна Александър Сьорлот, но не успя да се възползва, но добри възможности имаше и пред гостите. Футболистите на Виляреал имаха претенции за дузпа в 38-ата минута, когато Йереми Пино се строполи в наказателното поле, но съдията даде сигнал играта да продължи.

Именно Пино се превърна в главно действащо лице в последните минути на първата част. Той извърши нарушение, което му донесе жълт картон и контузия в добавеното време, а от последвалия фал Саул Коко изстреля от фал топката от над 25 метра и тя спря директно в мрежата на Пепе Рейна без даде никаква възможност да реагира.

Гостите от Балеарските острови нанесоха втори удар пет минути след началото на второто полувреме, когато центриране отляво “кацна” на ръката на Аиса Манди, а Алехандро Мунис посочи 11-метров наказателен удар след консултация с ВАР. Зад топката застана Марк Кардона и отбеляза за 0:2.

Домакините опитаха да променят нещо в търсене на попадение през втората част, но така и не успяваха да изненадат сериозно гостите от Лас Палмас. В 83-ата те отбелязаха попадение, но то бе отменено поради засада. Появилият се от скамейката Жерард Морено намали изоставането на своя тим във втората минута на добавеното време с много хубав фалциран удар от границата на наказателното поле и преодоля Алваро Валес, но това бе всичко в двубоя.

С втората си поредна победа Лас Палмас вече има 11 точки и се намира в средата на таблицата. Виляреал пък продължава много слабото си представяне от началото на сезона и за тях това бе четвърти пореден мач без да запишат успех.

Снимки: Gettyimages