Локо (Мездра) стопира лоша серия с успех над сериозен противник

Локомотив (Мездра) се наложи над Янтра (Полски Тръмбеш) с 3:2. Срещата от деветия кръг на Северозападната Трета лига се проведе на неутрален терен в град Роман, заради наказание „лишаване от домакинство“ на Локомотив. Кошмарно начало за „железничарите“. Лидерът при голмайсторите в първенството Любомир Генчев изведе гостите напред с попадение от дузпа, 120 секунди преди края на първата част. Той удвои резултата, десетина минути след почивката след контраатака. Едва тогава домакините отвърнаха. Николай Ганчев уцели гредата от фаул в 59-ата минута. Малко след това с попадение се размина и съотборника му Ваньо Иванов.

Кристиян Димитров все пак разтресе мрежата на Янтра с удар в 75-ата минута. В 82-ата пък Ваньо Иванов изравни с гол-шедьовър, стреляйки в горния ъгъл. Влезлият като резерва Кристиян Йотов донесе победата за Локо с глава в последните секунди, след перфектно центриране на Асен Русинов.