“Везерщадион” стана на крака в 91-вата и замлъкна в 92-рата

По драматичен начин Хофенхайм срази Вердер (Бремен) с 3:2 като гост в среща от 7-ия кръг на Бундвслигата. До изтичането на редовното време тимът от Зинсхайм водеше с 2:1, но точно тогава домакините изравниха за 2:2 чрез Йенс Стаге. Секунди след това обаче Хофе все пак успя да отбележи победно попадение, дело на Мариус Бюлтер.

С тази победа Хофенхайм се изкачи чак до четвърто място, задминавайки дори Байерн (Мюнхен), който обаче е със среща по-малко. Бременчани пък са далеч назад в класирането.

В съботната вечер на “Везерщадион” Хофе изигра солидна първа част, след която заслужено водеше в резултата, макар тимът да реализира единствените си два точни удара. Максимилиан Байер беше точен за 1:0 за гостите след осем минути игра, но в 17-ата Ренато Шмид изравни за Вердер. Хубав шут на Гриша Прьомел даде нов аванс на играчите в оранжеви екипи.

През второто полувреме Вердер заигра доста по-добре и натисна, като заслужено стигна до изравнителен гол чрез Стаге точно изтичането на 90-ата минута.

Веднага след подновяването на играта обаче Хофе нанесе кинжален удар чрез Бюлтер за 3:2.