Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 8:0

Кристъл Палас и Нотингам разделиха точките

Кристъл Палас и Нотингам Форест завършиха наравно 0:0 в мач от осмия кръг на Премиър лийг. Гостите бяха по-активния тим на терена в по-големи части от двубоя и повече могат да съжаляват, че не можаха да си тръгнат с всички точки от двубоя.

Първото полувреме бе по-интересно и в него двата отбора създадоха по-чисти голови полоежния в срещата. В 20-ата минута гостите сериозно протестираха и искаха да бъде отсъдена дузпа в тяхна полза за игра с ръка на Тайрик Мичъл, но съдията не уважи техните искания. Минутка след това пред един от най-добрите на терена по време на целия двубой - Морган Гибс-Уайт бе изведен по отличен начин между двамата централни бранители, успя да отиграе мигновено, но топката се отрази в страничната греда и излезе в аут. В средата на първата част Рой Ходжсън трябваше да замени Джефри Шлуп, който получи травма.

Постепнно “орлите” успяха да вземат топката в краката си и изнесоха играта в по-предни позиции, а малко след това се стигна и до хубав удар на Джордан Аю, но той премина високо над горната греда. В добавеното време отново Сам Джонстън трябваше да се намесва след удар на Мурило.

През втората част сякаш двата тима понамалиха темпото и повече мислеха и за отбранителните си действия. Въпреки това по-активни бяха гостите от Нотингам, които все пак имаха повече и по-добри възможности за попадение. Те особено изостриха своите действия в последните десетина минути на двубоя, когато на няколко пъти опитваха с центрирания в наказателното поле да създадат напрежение и суматоха в пеналта. Именно при едно такова положение се откри и вероятно най-добрата им възможност, но Антони Еланга се засуети и Сам Джонстън отново се намеси добре.

С тази точка Кристъл Палас вече няма загуба в три поредни срещи и е девети с 12 точки. Нотингам Форест пък има само едно поражение в последните си пет двубоя и е 13-и с девет точки.

Снимки: Gettyimages