Фулъм се върна на победния път и закова още един пирон в ковчега на Шефилд Юнайтед

Фулум спечели с 3:1 срещу Шефилд Юнайтед в мач от осмия кръг на Премиър лийг. По този начин “котиджърс” прекъснаха негативната си серия от два поредни двубоя без успех в първенството, а точни за успеха бяха Боби Рийд (53’), Уесли Фодерингам (76’, автогол) и Вилиан (90’), а Антони Робинсън (68’) също си отбеляза автогол.

Възпитаниците на Марко Силва започнаха напористо от първия съдийски сигнал можеха да поведат още преди изтичането на десет минути, когато Боби Рийд се включи в наказателното поле и засече центриране, но бранител го блокира. В 19-ата минута Вилиан в типичния си стил влезе в пеналта и стреля, но Уесли Фодерингам отрази. Активната игра на домакините все пак даде резултат в началото на втората част, когато отново Рийд се включи в пеналта и засече центриране на Андреал Перейра за 1:0.

Гостите успяха да изравнят резултата в 68-ата минута след пробив отляво, когато успоредно центриране бе засечено от Антони Робинсън в собствената си врата. Домакините от Фулъм отново излязоха напред в 76-ата минута благодарение на впечатляващ снаряд на появилия се от скамейката Том Киърни от над 30 метра, който срещна горната греда, но се отби в гърба на вратаря и влезе в мрежата за 2:1. Бразилското крило Вилиан оформи крайния резултат 3:1 в добавеното време, когато той първо центрира, а лошо отбитата топка отново попадна у него и той реализира през ръцете на Фодерингам .

За Фулъм това бе едва втора победа в последните си пет двубоя, но с нея те се изкачиха на 12-ото място в класирането с 11 точки. Шефилд Юнайтед пък е твърдо на последната позиция в подреждането с едва една точка.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!