Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Дармщат измъкна втора поредна победа с успех над Аугсбург

Дармщат продължи отличното си представяне в последните две седмици и след като само преди седмица грабна първата си победа като гост, то днес те спечелиха и за първи път като гост, след като надделяха с 2:1 над Аугсбург. Гостите поведоха с попадения на Тим Скарке (52’) и Тобиас Кемпе (70’) от дузпа, а Ермедин Демирович (86’) вкара почетното попадение за домакините.

Този триумф е важен за гостите и в контекста на борбата за оцеляване в Бундеслигата, тъй като двата тима са от тези, които не започнаха кампанията по най-добрия начин и най-вероятно ще бъдат забъркани в тази битка. Първата част не предложи някакви сериозни ситуации на феновете по трибуните на “ВВК Арена”, като единствената по-сериозна възможност бе отново на сметката на възпитаниците на Торстен Либернехт, но Марвин Мелем пропусна.

Втората част започна отлично за Дармщат и те получиха дузпа пет минути след нейното начало след нарушение на Арне Майер. Зад топката застана Лука Пфайфер, който стреля силно, но нацели страничната греда. На точното място обаче се оказа Тим Старке, който я прати в горния ляв ъгъл за 1:0. Нещата за Арне Майер и домакините се влошиха многократно повече в 70-ата минута, когато отново бранителят влезе остро, а съдията Дениз Айтекин отново наду свирката и посочи 11-метров наказателен удар. Този път зад топката застана Тобиас Кемпе и реализира за 2:0. Домакините от Аугсбург опитаха да се вдигнат, но стигнаха единствено до изравнително попадение в 86-ата минута благодарение на усилията на Ермедин Демирович.

С тази победа Дармщат се изкачи до 11-ото място в класирането със своите седем точки. Аугсбург пък ще продължава да се бори за своето оцеляване и е 15-и, точно над чертата на опасната зона.

Снимки: Gettyimages