Първа европейска вечер за Абърдийн от шестнайсет години донесе само точка

Абърдийн и ХИК (Хелзинки) завършиха наравно 1:1 в двубой от втория кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Гостите от Финландия успяха да поведат с попадение на Боян Радулович (59’), но Боян Миовски (79’) възстанови равенството.

За домакините това бе завръщане на евротурнирите на техния стадион “Питодри” след 16 години отсъствие. Шотландските представители започнаха по-ентусиазирано, но опитваха да затруднят противника основно с високи топки в пеналта. Те бяха на два пъти разочаровани от решения на ВАР през първата част, като първо претендираха за червен картон на футболист на ХИК за удар с лакът, а впоследствие и ситуация за дузпа не бяха отсъдени в тяхна полза.

Футболистите на финландския тим започнаха по-добре втората част и това даде резултат в 59-ата минута, когато Пири Соири върна една топка от аутлинията към Боян Радулович и той реализира за 0:1. Този гол отново накара домакините да започнат по-активни действия, което в крайна сметка доведе и до изравнителния гол на Миовски десетина минути преди края.

По този начин двата тима се поздравиха с по една точка след последния съдийски сигнал, като тя бе първа за всеки от тимове след загуби в първия кръг. Водач в групата е ПАОК, който по същото време поднесе изненадата и се справи с Айнтрахт (Франкфурт).