Славия (Прага) писа отличен 6 на Шериф и оглави групата си в Лига Европа

Отборът на Славия (Прага) изригна мощно и нанесе тежко поражение на молдовския Шериф, побеждавайки с 6:0 в мач от втория кръг на група “G” в Лига Европа. С успеха чехите оглавиха групата, като имат равен брой точки с финалиста от миналата година в турнира - Рома.

Наказателната акция започна от рано и домакините поведоха в резултата след по-малко от 300 секунди игрово време, когато се разписа Моймир Хитил (4’). Малко по-късно дойде и вторият гол, като този път точен бе Иго Огбу (7’). Чехите трябваше да почакат малко за третия гол, но все пак той дойде малко преди почивката благодарение на Мунаше Гарананга (39’), който си вкара автогол.

Веднага след началото на второто полувреме падна и четвъртия гол. Тогава се разписа Иван Щранц (47’). След това чехите вкараха още два гола, като Давид Доудера (58’) се разписа за 5:0, а последния пирон в ковчега на съперника от Молдова заби Моймир Хитил (71’).