Брюж успя да надхитри Бодьо/Глимт

Брюж записа първата си победа в груповата фаза на Лигата на конференциите, след като спечели с 1:0 като гост на Бодьо/Глимт.

Двата тима изиграха много равностоен двубой, като всеки от тях имаше периоди на превес. Въпреки това само белгийският гранд стигна до гол, който се оказа и победен. Той дойде в 20-ата минута, когато капитанът Ханс Ванакен завърши успешно отлична атака на своя тим. Доскорошният нападател на родния Лудогорец Игор Тиаго започна като титуляр за гостите, но беше заменен в 55-ата минута от бившия играч на Барселона Феран Жутгла.

Така Брюж е на втората позиция в група D с четири точки, колкото има и лидерът Лугано. Бодьо/Глимт е на последното място със само един пункт, какъвто е и активът на третия Бешикташ.

Снимки: Imago