Бешикташ открадна точка от Брюж в края

Срещата между Брюж и Бешикташ от група "D" на Лигата на конференциите не излъчи победител. Двубоят завърши при резултат 1:1, като домакините поведоха чрез Ханс Ванакен в 77-ата минута, а гостите изравниха чрез Дженк Тосун в 83-тата минута. Белгийците обаче доста повече могат да съжаляват, че не взеха трите точки.

Брюж имаше шанс да поведе още в 8-ата минута, но изстрел с глава на Ванакен се отби от дясната греда.

В 77-ата минута резултатът все пак бе открит в полза на белгийците. Андреас Сков Олсен центрира в наказателното поле и намери Ханс Ванакен, който овладя топката и я изстреля в долния десен ъгъл за 1:0.

В 83-ата минута Брюж можеше да удвои, но за втори път гредата попречи на Ванакен да се разпише.

И вместо да се стигне до успех на белгийците, в 88-ата минута Бешикташ издебна своя шанс и наказа домакините. Той получи чудесен пас в наказателното поле и порази вратата за 1:1.

Така срещата завърши без победител и всеки от двата тима записа по точка в актива си. Така всички отбори в групата са с равен актив, след като и другия мач между Лугано и Бодьо/Глимт също не излъчи победител и завърши 0:0.