Слован вкара един гол от две дузпи, но си тръгна доволен от Любляна

Слован (Братислава) постигна ценна победа с 1:0 над Олимпия (Любляна) в гостуването си от втория кръг в група "А" на Лигата на конференциите. Това бе втори успех за словаците в групата. Той дойде с попадение от дузпа на Александър Чаврич в 55-ата минута.

Гостите всъщност можеха да поведат още в 25-ата минута. Тогава вратарят на домакините спъна откъсващия се Чаврич и съдията отсъди дузпа в полза на Слован. Владимир Вайс обаче пропусна от бялата точка, като ударът му бе спасен от Матевж Видовшек.

В 55-ата минута Видовшек за втори път направи фатална грешка, хвърляйки се неразчетено в краката на Тигран Барсегян и реферът отново даде дузпа за словашкия шампион. Този път Чаврич реши да изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

С тази победа Слован събра 6 точки и води в класирането в групата. Олимпия пък остава на дънто на класирането с нулев актив.