Монтана 2003 започна новия сезон в Адриатическата лига с поражение

Отборът на Монтана 2003 загуби от черногорския Будучност с 59:82 (14:18, 22:17, 12:25, 11:22) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в първия си мач от група „Б“ от новия сезон в Адриатическата лига по баскетбол. Двубоят бе дебютен за новия старши треньор на Монтана 2003 Преслав Пешев начело на тима.

Българският вицешампион, четвърти от последното издание на международния турнир, изостана с 4:14 след малко повече от седем минути игра в началото на мача, но до края на първата част навакса изоставането си само до 4 точки при 14:18. Последва по-добра втора четвърт за домакините, които взеха преднина от точка на почивката - 36:35. Във второто полувреме обаче баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха инициативата и гостите натрупаха аванс от 12 точки преди заключителните 10 минути, повеждайки 60:48. До края Будучност увеличаваше преднината си, която достигна 24 точки.

Американката Тая Робинсън бе най-резултатна за състава от Монтана с 22 точки, 8 борби и 2 асистенции, а сънародничката й Катин Бригс завърши с дабъл-дабъл - 13 точки и 10 борби. За Будучност Драгана Домужин реализира 26 точки и 5 борби.

В следващата си среща от Адриатическата лига Монтана 2003 ще гостува на босненския Бановичи на 11 октомври.