САЩ отнесе Тунис за час в Токио

Финалистът в тазгодишната Лига на нациите САЩ постигна лесна 4-а поредна победа в турнира от Група В на олимпийските квалификации за мъже. Играчите на Джон Спероу буквално отнесоха аутсайдера Тунис 3:0 (25:11, 25:12, 25:14) за малко повече от час игра в 4-ия си мач на турнира, игран тази сутрин пред близо 5500 зрители в зала "Йойоги Нешънъл Джимнезиум" в японската столица Токио.

Така САЩ останаха начело във временното класиране в групата с 4 победи от 4 мача и 12 точки, с колкото е и Словения, но с по-лошо геймово съотношение. Африканският тим пък е на дъното, на последното 8-о място, без победа и без спечелена точка до момента.

След ден почивка, в петък (6 октомври) САЩ ще играе именно срещу Словения, докато Тунис ще излезе срещу Египет в африканското дербии. Срещите са съответно от 10,00 и 07,00 часа българско време.

Най-резултатен за САЩ стана Кайл Енсинг с 13 точки (4 блока и 69% ефективност в атака), а Томас Джаешке добави още 10 точки (1 блок, 1 ас, 57% ефективност в атака и 71% перфектно посрещане) за победата.

За тима на Тунис Усама Бен Ромдане завърши с едва 8 точки, а Ахмед Кади приключи с 6.

Снимки: volleyballworld.com