Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

ПСВ Айндховен взе точка от Севиля в трилър

Отборите на ПСВ Айндховен и Севиля си спретнаха истински трилър в срещата помежду си от втория кръг в група "В" на Шампионската лига. Мачът бе важен и за двата отбора, които искаха да запишат първи успех на сметката си, но това така и не се случи, като те трябваше да се задоволят с равенство и по точка в актива си. Двубоят завърши при резултат 2:2, като гостите на два пъти повеждаха, но домакините и двата пъти успяваха да изравнят, като вторият бе доста инфарктен, тъй като дойде в добавеното време.

Първото полувреме не предложи чак толкова много емоции, за разлика от втората част, когато на "Филипс Стейдиъм" вреше и кипеше. Севиля можеше да поведе в 52-рата минута, но гол на Адрия Педроса бе отменен заради игра с ръка.

Все пак гостите откриха резултата в 68-ата минута. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле, Серхио Рамос свали с глава за Неманя Гудел, който с акробатичен удар бе точен за 0:1.

В 87-ата минута ПСВ възстанови равенството. Люк де Йонг се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Серхио Рамос срещу Малик Тилман.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 88-ата минута Севиля си върна преднината. Хуанлу Санчес проби отдясно и центрира към Юсеф Ен Несири, който с глава бе точен за 1:2.

Това обаче не бе всичко. В 5-ата минута на добавеното време "филипсите" се добраха до точката. При центриране от фаул топката бе свалена в близост до вратата, където Джордан Тезе се ориентира най-добре и отблизо вкара за крайното 2:2.

След това реми Севиля е на 3-тата позиция в групата с 2 спечелени точки. ПСВ Айндховен за момента е на дъното с 1 точка в актива си.

Снимки: Imago