Гледайте на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Манарино е шампионът в Астана

Адриан Манарино стана първият французин от три години насам с повече от един трофей в рамките на сезон в АТР тура. 35-годишният левичар осъществи обрат срещу Себастиан Корда 4:6, 6:3, 6:2 и спечели титлата на турнира от сериите АТР 250 в Астана.

Манарино изоставаше със сет и 1:3 във втория, но спечели пет поредни гейма, за да вкара мача в решителна трета част. Там той излезе победител в повечето от продължителните разигравания от дъното на корта и заслужи четвъртата си титла в кариерата.

Манарино беше спечелил в Нюпорт по-рано през 2023-та, а сега за първи път триумфира в Астана, след като през 2020-а загуби финала там от Джон Милман.

Манарино регистрира личен рекорд, печелейки 37 победи през календарната година, а най-доброто му постижение досега в това отношение беше през 2017-а с 33 успеха. Той ще се изкачи до 23-то място в световната ранглиста, което е само с една позиция по-надолу от най-доброто му класиране някога - 22-ри на 19 март 2018 година.

За Корда това е пети загубен финал на твърди кортове от пет участия. В Аделаида тази година той дори имаше мачбол срещу Новак Джокович, но не можа да го надвие. Той ще се извиси до 25-и в света, което е изравнен личен рекорд.