БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Хайдук подчини Динамо (Загреб) на "Полюд"

Хайдук (Сплит) зарадва феновете си с победа над Динамо (Загреб) в голямото дерби на хърватския футбол. "Белите" се наложиха с 1:0 на "Полюд" и вече имат аванс от 5 точки пред основния си съперник в битката за титлата. Гола отбеляза Емир Сахити в 59-ата минута.

34 000 фенове видяха напрегнат двубой, с малко чисти положения. Динамо искаше да си отмъсти за поражението на "Максимир" в началото на сезона, но срещнаха съперник, който действаше много внимателно в защита. Една от звездите на "модрите" - Бруно Петкович, се контузи още преди почивката, което създаде проблеми за старши треньора Сергей Якирович.

След час игра вратарят на Хайдук Лучич изрита топката, Трайковски я продължи към Сахити, а той откри резултата. След попадението домакините се прибраха и не позволиха на Динамо да се добере дори до ррвенство. По този начин отборът от Сплит се върна на върха в таблицата, с аванс от две точки пред Риека.