Удинезе се добра до точката срещу Дженоа

Удинезе стигна до точка в домакинството си на Дженоа след гол в 91-ата минута. Срещата завърши 2:2 и тимът на Андреа Сотил продължава да е без победа след седем изиграни мача.

Алберт Гудмундсон се отличи с два гола за гостите. Той откри резултата в 14-ата минута. След това негово попадение бе отменено преди да се разпише отново малко преди почивката. Между двата му гола Лоренцо Лука успя да изравни за 1:1 в 23-ата минута. Автогол на Алан Матуро в добавеното време донесе точката на домакините.

Домакините започнаха сковано мача, очевидно им се отрази напрежението от слабото представяне от началото на сезона. В 14-ата минута грешка на вратаря Марко Силвестри доведе до откриване на резултата. Той опита да намери с подаване свой съотборник, но прати топката на крака на Френдруп, който подаде на Гудмундсон, а исландецът разстреля стража.

Удинезе показаха признаци на съживяване и удар на Перейра бе блокиран от Васкес. Те дори стигнаха до изравняване в 23-ата минута. Хапс направи неумел опит да изчисти, топката стигна до Лоренцо Лука, който с хубав удар я прати в мрежата.

Само четири минути по-късно Гудмундсон отбеляза втория си гол в мача, но той не бе зачетен. Торсби му свали топката в наказателното поле след центриране на Хапс, а исландецът преодоля вратаря с прецизен удар. След разглеждане с ВАР попадението бе отменено поради засада в по-ранен етап на атаката. Гудмундсон все пак успя да се разпише отново и това се случи малко преди почивката. Дълго подаване намери Ретеги зад защитата, той овладя и пусна към исландеца. Неговият удар рикошира в бранител и не остави шансове на Силвестри.

Гудмундсон бе близо до хеттрик през второто полувреме. В 75-ата минута той стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините се намеси отлично. Това бе един от редките моменти, в които Дженоа създаде нещо пред вратата на съперника през втората част. Удинезе успя да изравни в първата минута от добавеното време. След ъглов удар Матуро си отбеляза красив автогол.

Снимки: Gettyimages