Монако излъга Марсилия в спектакъл с пет гола

Отборът на Монако успя да спечели средиземноморското дерби срещу тима на Марсилия с 3:2. Двубоят бе част от програмата на 7-ия кръг на френската Лига 1. Головете за победителите отбелязаха Магнес Аклиуш (8', 52') и Фоларин Балогун (23'), а за гостите точни бяха Илиман Ндиайе (1') и Самюел Жиго (18').

С успеха монегаските се изкачиха временно на първото място преди утрешния мач на Брест срещу Ница. Марсилци пък останаха на осмото място, от което могат да бъдат изместени до края на кръга.

Началото на срещата бе вихрено и гостите от Марсилия поведоха след по-малко от 60 секунди благодарение на Илиман Ндиайе, но съвсем скоро допуснаха изравнително попадение дело на Магнес Аклиуш.

До края на полувремето двата отбора си размениха по още еедин гол. Самюел Жиго даде отново аванс на гостите, но отново съвсем скоро Фоларин Балогун изравни.

Второто полувреме започна вихрено и домакините стигнаха до пълен обрат седем минути след подновяването на играта, когато Магнес Аклиуш вкара втория си гол за вечерта.

До края на срещата нови попадения не паднаха, като играта отново бе на високи обороти, но положенията липсваха. Така Монако се завърна на победния път след равен и загуба в последните си два мача, докато Марсилия не успя да спечели за четвърти пореден път.

Снимки: Imago