Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Нюкасъл постигна трета поредна победа, Бърнли продължава да затъва

Нюкасъл продължи отличната си серия и постигна трета поредна победа, след като надделя с 2:0 в домакинството си на Бърнли. Попаденията за “свраките” бяха дело на Мигел Алмирон (14’) и Александър Исак (74’).

Срещата започна с интересно положение на сметката на възпитаниците на Венсан Компани, но опасният изстрел на Зеки Амдуни бе спасен от Ник Поуп.

Домакините успяха да излязат напред още в 14-ата минута, когато тяхната преса свърши работа, а Мигел Алмирон се възползва и с отличен удар с левия крак не остави шансове на Джеймс Трафърд. Те можеха да удвоят своята преднина в 27-ата минута, когато Александър Исак успя да изпревари бранителите, но очи в очи със стража на гостите не успя да отбележи. Малко след изминаването на половин час игра Джеймс Трафорд отново трябваше да се намесва след удар с глава на Елиът Андерсън.

Нещата на терена не се промениха и след началото на втората част. Киърън Трипиър стреля опасно в 46-ата минута, но той бе блокиран. В 75-ата минута се стигна до дузпа, след като Амин Ал Дахил влезе доста невнимателно в краката на играч в черно и бяло и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Александър Исак застана зад топката и реализира за 2:0. Играчите на Бърнли можеха да се върнат бързо в мача след удар именно на Ал Дахил три минути след това, но Ник Поуп предотврати попадението и по този начин осигури спокойно доиграване на последните минути на двубоя.

С третата си поредна победа Нюкасъл се изкачи до осмата позиция с 12 точки. Бърнли пък продължава да затъва и все още има само една точка от началото на кампанията, което ги праща на предпоследното място в подреждането на Премиър лийг.

Снимки: Gettyimages