Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Блекбърн е на 1/8-финал за "Карабао Къп" след шоу със 7 гола срещу Кардиф

Блекбърн се класира по изключително убедителен начин на 1/8-финалите на "Карабао Къп". "Скитниците" спечелиха с 5:2 домакинството си на Кардиф от 3-тия кръг на турнира и по този начин намериха място в следващата фаза.

Първото полувреме срещата вървеше равностойно, като съперниците си размениха по два гола. Блекбърн на два пъти повеждаше чрез Джейк Гарет в 13-тата и Арнор Сигурдсон в 36-ата минута, но гостите и двата пъти изранвиха чрез Калъм Робинсън в 18-ата и Кион Етете в 45-ата минута.

През втората част обаче домакините бяха пълни господари на терена и наложиха волята си по изключително убедителен начин с попадения на Андрю Моран в 49-ата и 54-тата минута и Дилан Маркандей в 69-ата.

Така Блекбърн стана един от малкото отбори от втория ешелон, който намери място на 1/8-финалите на "Карабао Къп", където почти сигурно го очаква доста по-сериозно препятствие.