Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Хетафе отмъкна точка от "Сан Мамес"

Атлетик Билбао и Хетафе завършиха 2:2 в среща от междинния 7-и кръг на Ла Лига. Домакините на два пъти повеждаха с голове на Юри Берчиче и Иняки Уилямс, но попадения на Гастон Алварес и резервата Хуан Латаса осигуриха точка на тима, воден от Пепе Бордалас. Домакините играха с човек по-малко цяло второ полувреме заради червен картон на Ойхан Сансет.

Атлетик Билбао влезе в двубоя след серия от 5 мача без загуба, а в последните 3 от тях не допусна гол. Баските стартираха ударно и излязоха напред в резултата още в 6-ата минута. Алекс Беренгер чукня топката към Берчиче, чийто мощен удар изненада Давид Сория. Стражът на Хетафе докосна топката, но не успя да спре полета й към мрежата.

След четвърт час игра "лъвовете" бяха близо до втори гол, но Сория се справи с изстрела на Андер Ерера. В ответната атака Мейсън Грийнууд, който за първи път започна като титуляр за Хетафе, пропусна да изравни от удобна позиция. Подобен шанс се откри и пред Борха Майорал в 22-ата минута, но Унай Симон не позволи да бъде преодолян.

В 34-ата минута Горка Гурусета получи перфектно центриране от фланга и стреля от точката на дузпата, но топката срещна лявата греда. Не след дълго Атлетик Билбао организира нова опасна атака. Тя беше завършена с удар на Оскар де Маркос, но Давид Сория се намеси и спаси. В самия край на полувремето домакините останаха с човек по-малко, след като Ойхан Сансет извърши грубо нарушение срещу Диего Рико и получи директен червен картон.

С човек повече, гостите се активизираха след почивката. В 51-ата минута центриране от корнер предизвика хаос в наказателното поле на Атлетик и Гастон Алварес съумя да добута топката зад голлинията.

Домакините се озоваха в тежка ситуация, но бързо излязоха от нея. След подаване на Де Маркос в 62-ата минута Иняки Уилямс шутира много прецизно в долния десен ъгъл на вратата и се разписа в трети пореден мач в Ла Лига. Хетафе можеше да изравни за втори път в 73-ата минута, но Борха Майорал стреля в гредата.

Натискът на гостите даде резултат в 83-ата минута след комбинация между резервите Хосе Анхел и Хуан Латаса. Последният беше точен с глава и донесе равенството на тима от мадридското предградие.