Стамен Белчев разкрива плана на ЦСКА - София до края на сезона

Реал Сосиедад обърна Хетафе в голово шоу

Реал Сосиедад победи с 4:3 Хетафе в изключително атрактивен мач от 6-тия кръг на Ла Лига. Точни за баските бяха Такефуса Кубо (2’), Микел Оярсабал (61’, 88’) и Брайс Мендес (66’) бяха точни за баските, докато за гостите се разписаха Карлес Аленя (39’), Борха Майорал (45+5’) и Хуан Латаса (90+2’).

Домакините започнаха отлично мача и поведоха още във 2-рата минута. Брайс Мендес отне топката и пусна добър пас към Такефуса Кубо, който се бе включил отдясно, а японецът с хубав удар намери мрежата - 1:0 за Реал Сосиедад. Гостите обаче се окопитиха след лошото начало и в края на полувремето нанесоха своя удар. В 39-ата минута Диего Рико центрира остро отляво и Карлес Аленя отблизо с глава изравни - 1:1. В даденото от съдията 6-минутно продължение на първата част мадридчани осъществиха пълен обрат. Робин Льо Норман спъна Борха Майорал и направи дузпа, която потърпевшият реализира и направи 1:2 за Хетафе.

През втората част Сосиедад натисна и така се стигна до 60-ата минута, когато на свой ред Стефан Митрович препъна Брайс Мендес в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Микел Оярсабал, който не сгреши и изравни резултата - 2:2.

Хетафе имаше чудесен шанс да си върне аванса, но в 63-тата минута шутът на Дамиан Суарес от удобна позиция бе неточен. Този пропуск бе наказан бързо от домакините само три минути по-късно. Тогава последва груба грешка на вратаря  на Хетафе Давид Сория, който не се намеси добре след изпълнение на дълъг тъч и Браис Мендес с глава изпрати топката в мрежата за пълния обрат в мача.

Сякаш интригата в мача приключи две минути преди края на редовното време, когато след добра атака на Сосиедад Микел Мерино подаде на Микел Оярсабал, който отблизо не сгреши и вкара втория си гол в срещата за 4:2. Първоначално попадението бе отменено, но след ВАР се видя, че всичко с него е наред и бе признато.

Все пак не всичко бе свършило и влезлият на полувремето Хуан Латаса успя да намали резултата на 3:4 във втората минута на даденото от съдията продължение, след като засече с глава ново центриране на Диего Рико. В края на срещата друга резерва - играещият под наем от Ман Юнайтед Мейсън Грийнууд стреля от разстояние, но вратарят на Реал Сосиедад Алекс Ремиро спаси.

Така Реал Сосиедад записа втора победа в последните си 3 мача в първенството и вече е на 7-о място с 9 точки, докато Хетафе остава на 12-а позиция във временното класиране.

Снимки: Imago