Ел Маестро с една дилема преди двубоя с Локо (София)

Треньорът на ЦСКА - София Нестор Ел Маестро има една въпросителна преди утрешното домакинство на Локомотив (София) от междинния 11-и кръг на efbet Лига. Той трябва да реши на кого да заложи отляво на защитата.

В началото на сезона там неминуемо стартираше лятното попълнение Сейни Санянг. 20-годишният гамбиец обаче често се пропукваше, като направи фатална грешка при равенството 1:1 с Черно море и седна на пейката. Тогава отляво на ариергарда застана Тибо Вион, а "червените" записаха три поредни победи във формация 4-4-2 с ромб в средата на терена.

“Червените” вдигнаха Кареасо за мача с Локо (София)

При 2:1 над Ботев (Пловдив) обаче французинът получи четвъртото си официално предупреждение от началото на сезона и е застрашен при следващ жълт картон да бъде наказан за една среща. Както е известно, след домакинството на Локо (София) столичани гостуват на лидера във временното класиране Локомотив (Пд), а после идва и дербито с Левски

Твърде вероятно е Нестор Ел Маестро да съхрани Вион за тези мачове и да го извади от титулярите за утрешния двубой с "железничарите". Опциите за неговата позиция са Сейни Санянг, както и привлеченият по настояване на сръбския наставник Емануел Шакич, който подобно на Вион може да действа на няколко различни поста.

Ел Маестро уцелен с монета на "Колежа" (снимка)

В ядрото на ариергарда пък на мястото на контузения Браян Кордоба ще започне Мено Кох. Именно нидерландецът замени колумбийския бранител след контузията му през първото полувреме на "Колежа".