Дунав и Марек не успяха да се победят в Русе

Дунав (Русе) и Марек завършиха наравно при резултат 0:0 в първия двубой от междинния 11-ти кръг на Втора лига. Двата тима стояха равностойно на терена и не създадоха много опасни положения, което доведе до постния резултат. Така и двата отбора добавят по една точка в актива си и продължават с доброто си представяне от началото на сезона.

Двубоят започна равностойно и през първите 15 минути топката се задържаше предимно в средата на терена. По-предпазливата игра не създаде положение пред нито една то двете врати.

Първият по-опасен удар дойде чак 31-ата минута. Тогава Симеон Вешев получи добро подаване и стреля от малък ъгъл, но шутът му премина покрай страничния стълб. 2 минути преди последния съдийски сигнал за първата част се стигна до най-опасната ситуация. Отново Джан Хасан се позиционира добре в наказателното поле и от малък ъгъл стреля, но в гредата.

Второто полувреме започна с лек натиск на домакините. Станимир Миронов опита с пробиви по крилата и центрирания да разшифрова защитата на Марек. Само Будинов успя веднъж да отправи удар с глава, но встрани от десния страничен стълб. Натискът на Дунав продължаваше и в 73-ата минута Константин Костадинов трябваше да се намесва за пръв път в двубоя след като Симеон Вешев реши да стреля от границата на наказателното поле.

Добра атака на Марек в 88-ата минута завърши с удар на Ганчев от средна дистанция, но Дамянов изби. Малко по-късно Дунав получи правото да изпълни пряк свободен удар от опасна позиция точно пред границата на наказателното поле. Домакините опитаха заучено положение с късо подаване, но това не доведе до нищо.

След това равенство Марек прекъсва серията си от три поредни победи, но все пак продължава без загуба. Дупничани се изкачват до втората позиция с 22 точки. Дунав пък е седми с 16 пункта.

ДУНАВ 0:0 МАРЕК

Стартови състави:

Дунав: 69. Дамян Дамянов, 18. Илия Миланов, 4. Георги Иванов, 88. Димитър Тодоров, 22. Стоян Предев, 34. Олег Димитров, 10. Калин Георгиев, 45. Джан Хасан, 7. Симеон Вешев, 11. Денислав Минчев, 9. Мирослав Будинов (К)

Марек: 21. Константин Костадинов, 3. Румен Сандев, 5. Боян Стойнев, 32. Александър Башлиев, 44. Христо Каймакански, 71. Димитър Илиев, 77. Милен Иванов (К), 7. Андон Гущеров, 88. Даниел Гогов, 10. Николай Ганчев, 99. Любомир Костов