Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Гари Невил: Арсенал има нужда от двама-трима опитни играчи

Бившият играч на Манчестър Юнайтед Гари Невил коментира равенството между Арсенал и Тотнъм (2:2), като изрази мнението, че "топчиите" имат нужда от двама-трима опитни играчи, които да вдъхват спокойствие на отбора.

„Искам спокойствие от сегашния отбор на Арсенал, а това е трудно, защото треньорът е на тъчлинията и скача по такъв начин, че е невъзможно да се повярва. Искам да видя страст, но в същото време спокойствие. Трябва да има двама или трима опитни играчи в този отбор, които ще кажат: „Добре, време е да се включим. Ние сме готови и ще го изкараме докрай.” Лидерът се появява, когато осъзнаете, че мачът е в опасност. Райс беше сменен на полувремето и това представляваше опасност - така че трябваше ли Жоржиньо да бъде практически последен с топката, когато Сон изравни? Може би, може би не. Разбира се, самият той трябваше да играе по-добре, но когато допуснеш гол минута след като си вкарал, това е характерът, за който говоря“, каза Невил пред Sky Sports.

Арсенал е на 5-о място в класирането на английския шампионат с 14 точки. На 30 септември тимът на Артета гостува на Борнемут.