Мъките на Челси продължиха с ново домакинско поражение

Челси претърпя ново разочарование, след като загуби с 0:1 от Астън Вила в сблъсък на “Стамфорд Бридж” от 6-тия кръг на Премиър лийг. Оли Уоткинс донесе победата за гостите с първото си попадение в първенството, дошло в 73-тата минута. До голяма степен поражението за "сините" от Лондон се предопредели от директния червен картон на Мало Густо в 58-ата минута, дошъл след консултация с ВАР.

Така Челси продължи негативната си серия, като вече в три поредни срещи няма победа и не може да отбележи гол, а тимът на Почетино записа ново домакинско поражение с 0:1 след загубата от Нотингам Форест и остава с едва 5 точки на 14-а позиция. С втората си поредна победа пък Астън Вила се изкачи на на 6-о място в класирането с 12 точки.

Списъкът с контузени в Челси бе изключително дълъг, като Маурисио Почетино не можеше да използва Рийс Джеймс, Кристофър Нкунку, Беноа Бадиашил, Ромео Лавия, Маркъс Бетинели, Трево Чалоба, Уесли Фофана и Нони Мадуеке.

Почетино бе предприел само една промяна в сравнение с нулевото равенство с Борнемут, като на мястото на Лесли Угочукву се завърна рекордното лятно попълнение Мойсес Кайседо, който партнираше в средата на терена на Конър Галахър. Атаката на “сините” от Лондон водеше Николас Джаксън, подпомаган от Рахийм Стърлинг, Енцо Фернандес и Михайло Мудрик.

Унай Емери също имаше кадрови проблеми, като с травми бяха Тайрън Мингс, Бертран Траоре, Диего Карлош, Емилиано Буендия, Кортни Хаус и Тим Ироегбунам. Испанският наставник не направи никакви промени в сравнение с мача в предишния кръг с Кристъл Палас, като Оли Уоткинс бе на върха на атаката, подкрепян в задни позиции от Джон Макгин, Муса Диаби и Николо Дзаниоло. Като полузащитници действаха Бубакар Камара и Дъглас Луис.

Челси започна по-активно срещата, като още в 5-ата минута Мойсес Кайседо тества с далечен удар световния шампион на вратата на Вила Емилиано Мартинес. "Сините" от Лондон продължиха с атаките си, но няколко добри пробива на Рахийм Стърлинг и Николас Джаксън бяха спрени от защитата на гостите. Първата по-добра ситуация за гол обаче бе именно за Астън Вила, като в 20-ата минута след изпълнение на корнер отбраната на Челси изби топката, която попадна на волето на Люка Дин. Французинът отправи страхотен удар, но той бе избит с вещина от Роберт Санчес в ъглов удар. Пет минути по-късно домакините имаха на свой ред страхотна възможност. Михайло Мудрик пусна отличен извеждащ пас към Николас Джаксън, но нападателят на Челси стреля в тялото на Мартинес, който успя да избие.

В 30-ата минута Астън Вила отново имаше добра възможност чрез Мати Кеш, но шутът му спря в ръцете на Роберт Санчес. Пет минути по-късно пък Мало Густо от Челси проби добре отдясно и подаде на Енцо Фернандес, който обаче не успя да нанесе хубав удар. В 39-ата минута бирмингамци имаха нова страхотна възможност да открият резултата. След корнер в полза на Астън Вила Бубакар Камара свали с глава топката на Николо Дзаниоло, който отправи страхотно воле, но стражът на Челси Санчес отново се намеси феноменално и изби в нов ъглов удар. В края на първата част пък попадение на Аксел Дисаси за лондончани бе отменено заради засада.

Втората част започна с добра възможност за Рахийм Стърлинг, който се откъсна от защитата на Вила, но стреля право в тялото на Емилиано Мартинес. Футболистите на Челси продължиха да атакуват, като така и не успяваха да отбележат. Така се стигна до 56-ата минута, когато Мало Густо от домакините извърши много опасно нарушение срещу Люка Дин. Първоначално реферът Джаред Джилет показа жълт картон на французина, но след преглед с ВАР съдията промени мнението си и показа директен червен картон на бранителя, което остави домакините с човек по-малко. Почетино реагира бързо и пусна в игра Бен Чилуел, Коул Палмър и Лесли Угочукву на местата съответно на Михайло Мудрик, Николас Джаксън и Енцо Фернандес.

Астън Вила обаче постепенно се възползва от численото си предимство, заигра по-активно и в 71-вата минута Муса Диаби имаше добра възможност, но шутът му от удобна позиция бе неточен. Две минути по-късно обаче бирмингамци откриха резултата. След добра контраатака Оли Уоткинс отправи изстрел, шутът му бе блокиран, но след това нападателят стреля отново, а топката премина между краката на Роберт Санчес - 0:1. Буквално в следващата атака Челси можеше да изравни, но Бен Чилуел пропусна 100% положение, останал очи в очи с Емилиано Мартинес, а аржентинският страж отново се намеси брилятно. В 84-тата минута пък Астън Вила имаше шанса да реши всичко, но ударът на влезлия като резерва Джейкъб Рамзи бе отразен от Роберт Санчес.

Главният съдия показа продължение от цели 11 минути. В него момчетата на Почетино опитаха стихиен натиск, но така и не успяха да създадат нищо съществено пред Емилиано Мартинес. Така Астън Вила се поздрави със заслужен минимален успех.

ЧЕЛСИ (4-2-3-1): Санчес; Густо, Дисаси, Тиаго Силва, Колуил; Галахър, Кайседо; Стърлинг, Енцо, Мудрик; Джаксън

АСТЪН ВИЛА (4-2-3-1): Мартинес; Кеш, Конса, Торес, Дин; Камара, Луис; Макгин, Диаби, Дзаниоло; Уоткинс

Снимки: Gettyimages