Участвай в националното преброяване на феновете и спечели страхотни награди

Ливърпул остана перфектен на “Анфийлд” след победа над Уест Хам

Отборът на Ливърпул постигна шеста поредна победа във всички турнири, след като спечели домакинството си на Уест Хам с 3:1 в двубоя помежду им от шестия кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци спечелиха и третия си мач на “Анфийлд” през настоящия сезон, и то отново след три отбелязани гола, които този път бяха дело на Мохамед Салах (16' - дузпа), Дарвин Нунес (60') и резервата Диого Жота (85'). Джаръд Боуен (42') отбеляза единствения гол за “чуковете”, които допуснаха четвърта поредна загуба в мачовете си с този съперник.

Клоп направи цели осем промени в стартовия си състав след успеха с 3:1 над ЛАСК в Лига Европа. Титулярните си места запазиха само капитанът Вирджил ван Дайк, както и Луис Диас и Нунес, на които днес в атака помагаше голямата звезда Салах. Гостите пък бяха подредени в 4-2-3-1 с Микаел Антонио като централен нападател, а малко зад него действаха Боуен, Джеймс Уорд-Праус и Лукас Пакета.

Още в 6-ата минута Томаш Соучек можеше с глава да даде аванс на гостите, но Алисон с добра намеса изби топката в корнер. Малко след това Антонио също стреля с глава от добра позиция, но го направи неточно. Домакините обаче бяха тези, които поведоха в резултата, като това стана в 16-ата минута. Тогава Салах беше точен от дузпа, която сам си изработи благодарение на нарушение на Наиф Агер. Три минути по-късно Дарвин Нунес също поиска дузпа, но беше отсъден само корнер. При последвалото му изпълнение Вирджил ван Дайк отправи удар, който се оказа неточен. В следващите минути отново защитникът, а също така Емерсон Палмиери и Соучек се отчетоха с пропуски след статични положения.

В 28-ата минута Алексис Мак Алистър не намери целта с далечен шут, а след него Салах не успя на два пъти да отбележи втория си гол в мача. Така се стигна до 42-рата минута, когато Владимир Цоуфал центрира, а Боуен плонжира и с глава изравни резултата. В 45-ата минута Къртис Джоунс прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада, която беше потвърдена от ВАР. В добавеното време преди почивката Нунес стреля от малък ъгъл, но ударът му беше спасен от Алфонс Ареола.

Първият удар през втората част дойде в 51-вата минута и беше дело на Луис Диас, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Нунес стреля от добра позиция, но и неговият шут не попадна в очертанията на вратата. Малко по-късно Боуен отговори с удар с глава след центриране от фал, който беше спасен от Алисон. В 60-ата минута Мак Алистър намери с прехвърлящ пас Нунес, който с красиво воле върна преднината на мърсисайдци.

Две минути по-късно Джоунс се опита да направи преднината на своя тим по-голяма, но Ареола се справи с неговия изстрел от разстояние. В 70-ата минута вратарят улови поредния удар на Салах. В 85-ата минута при центриране от корнер Ван Дайк с глава отклони топката за Жота, който със своя удар оформи крайния резултат.

Така Ливърпул се движи на втората позиция в класирането с актив от 16 точки или само на две от лидера Манчестър Сити, който е с пълен актив до момента. Уест Хам пък заема седмото място с 9 спечелени пункта.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХАМ 3:1

1:0 Салах (16' - дузпа)

1:1 Боуен (42')

2:1 Нунес (60')

3:1 Жота (85')

Ливърпул: Алисон; Гомес, Матип, Ван Дайк, Робъртсън; Собослай, Мак Алистър, Джоунс; Салах, Нунес, Диас

Уест Хам: Ареола; Цоуфал, Зума, Агуер, Емерсон; Соучек, Алварес; Боуен, Уорд Праус, Пакета; Антонио