Ливърпул остана перфектен на “Анфийлд” след победа над Уест Хам

Отборът на Ливърпул постигна шеста поредна победа във всички турнири, след като спечели домакинството си на Уест Хам с 3:1 в двубоя помежду им от шестия кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци спечелиха и третия си мач на “Анфийлд” през настоящия сезон, и то отново след три отбелязани гола, които този път бяха дело на Мохамед Салах (16' - дузпа), Дарвин Нунес (60') и резервата Диого Жота (85'). Джаръд Боуен (42') отбеляза единствения гол за “чуковете”, които допуснаха четвърта поредна загуба в мачовете си с този съперник.

Клоп направи цели осем промени в стартовия си състав след успеха с 3:1 над ЛАСК в Лига Европа. Титулярните си места запазиха само капитанът Вирджил ван Дайк, както и Луис Диас и Нунес, на които днес в атака помагаше голямата звезда Салах. Гостите пък бяха подредени в 4-2-3-1 с Микаел Антонио като централен нападател, а малко зад него действаха Боуен, Джеймс Уорд-Праус и Лукас Пакета.

Още в 6-ата минута Томаш Соучек можеше с глава да даде аванс на гостите, но Алисон с добра намеса изби топката в корнер. Малко след това Антонио също стреля с глава от добра позиция, но го направи неточно. Домакините обаче бяха тези, които поведоха в резултата, като това стана в 16-ата минута. Тогава Салах беше точен от дузпа, която сам си изработи благодарение на нарушение на Наиф Агер. Три минути по-късно Дарвин Нунес също поиска дузпа, но беше отсъден само корнер. При последвалото му изпълнение Вирджил ван Дайк отправи удар, който се оказа неточен. В следващите минути отново защитникът, а също така Емерсон Палмиери и Соучек се отчетоха с пропуски след статични положения.

В 28-ата минута Алексис Мак Алистър не намери целта с далечен шут, а след него Салах не успя на два пъти да отбележи втория си гол в мача. Така се стигна до 42-рата минута, когато Владимир Цоуфал центрира, а Боуен плонжира и с глава изравни резултата. В 45-ата минута Къртис Джоунс прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада, която беше потвърдена от ВАР. В добавеното време преди почивката Нунес стреля от малък ъгъл, но ударът му беше спасен от Алфонс Ареола.

Първият удар през втората част дойде в 51-вата минута и беше дело на Луис Диас, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Нунес стреля от добра позиция, но и неговият шут не попадна в очертанията на вратата. Малко по-късно Боуен отговори с удар с глава след центриране от фал, който беше спасен от Алисон. В 60-ата минута Мак Алистър намери с прехвърлящ пас Нунес, който с красиво воле върна преднината на мърсисайдци.

Две минути по-късно Джоунс се опита да направи преднината на своя тим по-голяма, но Ареола се справи с неговия изстрел от разстояние. В 70-ата минута вратарят улови поредния удар на Салах. В 85-ата минута при центриране от корнер Ван Дайк с глава отклони топката за Жота, който със своя удар оформи крайния резултат.

Така Ливърпул се движи на втората позиция в класирането с актив от 16 точки или само на две от лидера Манчестър Сити, който е с пълен актив до момента. Уест Хам пък заема седмото място с 9 спечелени пункта.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХАМ 3:1

1:0 Салах (16' - дузпа)

1:1 Боуен (42')

2:1 Нунес (60')

3:1 Жота (85')

Ливърпул: Алисон; Гомес, Матип, Ван Дайк, Робъртсън; Собослай, Мак Алистър, Джоунс; Салах, Нунес, Диас

Уест Хам: Ареола; Цоуфал, Зума, Агуер, Емерсон; Соучек, Алварес; Боуен, Уорд Праус, Пакета; Антонио

Снимки: Gettyimages