Хофенхайм нанесе трето поредно поражение на Унион

Хофенхайм поднесе изненадата в петия кръг на Бундеслигата и надделя с 2:0 в гостуването си на Унион (Берлин). Двете попадения за гостите бяха дело на Андрей Крамарич (22’) и Максимилиан Байер (38’). Столичани само преди няколко дни направиха своя дебют в Шампионската лига, където допуснаха драматична късна загуба с 1:0 от Реал Мадрид и се надяваха днес да се върнат на победния път, но сякаш бяха застигнати от добре познатия за по-неопитните в този цикъл отбори, които имат нужда от време, за да влязат в подобен ритъм между участията си в Европа и в местните първенства.

В днешния двубой своя дебют за Унион направи и Леонардо Бонучи, който се превърна във втория най-възрастен дебютиращ в германското първенство. Този дебют обаче бе помрачен още в 21-ата минута, когато именно италианският бранител извърши нарушение в наказателното поле след необмислен шпагат и съдията отсъди дузпа, която Крамарич реализира.

Постепенно играта сякаш се поуспокои, за да се стигне до 38-ата минута, когато Байер се възползва от една топка в наказателното поле и с удар от движение удвои преднината на своя тим. Нещата за възпитаниците на Урс Фишер можеха да станат почти трагични в 41-ата минута, когато Дениз Айтекън отсъди втора дузпа за Хофенхайм поради нарушение на Данильо Дуки. Реферът бе привикан обаче и след консултация с ВАР отмени решението си.

През втората част Унион опита да отвърде на удара и да се върне в двубоя, но няколко брилянтни намеси на Оливър Бауман предотвратиха попадение в полза на домакините, което определено можеше да внесе доста напрежение в последните минути на двубоя в лагера на гостите.

С тази победа Хофенхайм затвърди доброто си начало на сезона и вече има четири победи и само една загуба в първите си пет двубоя в Бундеслигата, което ги нарежда на четвърто място. Унион пък е девети, като за тях това бе трето поредно поражение след двете победи на старта на кампанията.

Снимки: Gettyimages