Мария Сакари и Карълайн Долхайд ще спорят за титлата в Гуадалахара

Гъркинята Мария Сакари и американката Карълайн Долхайд се класираха за финала на турнира по тенис на твърда настилка от сериите WTA 1000 в мексиканския град Гуадалахара.

Поставената под номер 2 в схемата Сакари се класира за мача за титлата за втора поредна година, след като разби с 6:3, 6:0 номер 3 в схемата Каролин Гарсия от Франция.

Сакари реализира само един пробив в първия сет, който дойде в средата му, но това ѝ стигна, за да вземе откриващата част на мача.

Във втория сет гъркинята вече имаше много сериозно предимство и затвори срещата за едва 72 минути.

За Сакара победата бе четвърта поредна в Гуадалахара без загубен сет и втора поредна в съперничеството ѝ с Гарсия. Французойката обаче продължава да води с 3:2 успеха в петте мача помежду им.

След като миналата година загуби финала от Джесика Пегула, сега тя ще има за съперничка в мача за титлата друга американката - Карълайн Долхайд.

Долхайд, която е на 111-о място в света, се наложи със 7:5, 6:3 над бившата шампионка в турнирите от Големия шлем София Кенин.

Двубоят между двете американки се оказа доста по-завързан, като и в двата сета Долхайд успя да навакса изоставане от пробив.

С победата си американката стана едва третата непоставена тенисистка, която се класира за финал на турнир от сериите WTA 1000 този сезон след чехкините Каролина Мухова в Синсинати и Барбора Крейчикова в Дубай, но е първата от 2019 година насам, която прави това без да има място в топ 100 на ранглистата.

Наградният фонд на турнира в Гуадалахара е 2 788 468 милиона долара.