Дунав си тръгна от Пловдив с ценни три точки

Дунав (Русе) спечели много важни и изстрадани три точки от визитата си на Марица (Пловдив). Русенци победиха пловдивчани с 1:0 в среща от 10-ия кръг от шампионата във Втора лига. Денислав Минчев (21) отбеляза единственото попадение в срещата.

В 16-ата минута Дунав направи умопомрачаващ пропуск чрез своя нападател Мирослав Будинов. Слаб успореден пас на Ташолов беше пресечен от нападателя, който спечели няколко метра с дрибъл и достигна до наказателното поле. Будинов преодоля Илия Николов, но не успя да намери опразнената врата.

В 21-вата минута Дунав поведе с гол на Денислав Минчев. Симеон Вешев проби по десния фланг и центрира към втора греда. Топката намери свободния Минчев, който стреля с глава, а Илия Николов първоначално отрази удара с крак. При добавката обаче Минчев не прости на вратаря и прати топката в мрежата. Марица отговори с удар на Стефан Попов в 32-рата минута, който намери топката от движение, но стреля твърде слабо. Три минути по-късно Станислав Маламов изпълни фаул, при който топката прелетя над горната греда.

Полувремето завърши с натиск на Марица. Първо удар на Валери Домовчийски беше блокиран решаващо от Симеон Вешев, а след това стражът Дамян Дамянов парира шут на Станислав Маламов.

Второто полувреме започна с удар на Валери Домовчийски с глава, който беше много неточен. В 53-ата минута Олег Димитров шутира покрай вратата на влезлия на почивката Петър Начев. В 75-ата минута домакините бяха близо до това да изравнят резултата, но нямаха късмет. Удар на Станислав Маламов описа коварна парабола и кацна върху горната греда.

Натискът на Марица се засили в заключителните десет минути на срещата. Шут на Маламов от пеналтерията беше боксиран от вратаря Дамян Дамянов, а защитата в бяло започна да чисти топката в предни позиции с мисъл да запази преднината си от един гол. В 87-ата минута Дамян Дамянов направи спасяване, което имаше цената на три точки за Дунав. Мощен шут от близка дистанция на Олджай Алиев беше посрещнат от стража, който получи прегръдки и аплодисменти от своите съотборници.

Секунди по-късно отново Дамянов беше на висота. Домовчийски игра на двойно подаване със Станислав Маламов, след което отправи силен удар с левия крак, който вратарят боксира в корнер.

МАРИЦА - ДУНАВ 0:1
0:1 Денислав Минчев (21)

Стартови състави:

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 29. Атанас Ташолов, 5. Димитър Аврамов, 23. Саломон Джеймс, 4. Мирослав Пушкаров, 24. Ифеани Дейвид, 77. Стефан Попов, 21. Станислав Маламов, 10. Веселин Марчев, 17. Валери Домовчийски, 9. Георги Трифонов;

ДУНАВ: 69. Дамян Дамянов, 4. Георги Русев, 11. Денислав Минчев, 10. Калин Георгиев, 27. Иван Колев, 88. Димитър Тодоров, 9. Мирослав Будинов, 7. Симеон Вешев, 22. Стоян Предев, 34. Олег Димитров, 45. Джан Хасан;

Снимка: Фейсбук FC Dunav Ruse