Balkan Grand Prix 6

Гол на Н'Голо Канте прати Ал-Итихад на върха в Саудитска Арабия

Отборът на Ал - Итихад постигна победа с 2:1 срещу тима на Ал - Фатех в среща от 7-ия кръг на СПЛ на Саудитска Арабия. По този начин воденият от Нуно Ешпирито Санто оглави временното класиране след днешната по-ранна издънка на Ал - Хилал срещу тима на Дамак.

Двубоят започна по-добре за гостите, които стигнаха до гол първи благодарение на Марване Саадане (30'). Все пак до края на полувремето играчите на Ал - Итихад се събудиха и стигнаха до пълен обрат благодарение на бразилеца Ромариньо (38') и бившия футболист на Челси и Лестър - Н'Голо Канте (45'+1').

През второто полувреме не паднаха нови голове, като домакините създадоха повече голови положения, въпреки че водеха в резултата. Така те заслужено спечелиха и еднолично застанаха на първо място в таблицата.

Снимки: Gettyimages