Лил не срещна проблеми срещу Олимпия

Отборът на Лил записа заслужена домакинска победа с 2:0 над Олимпия (Любляна) в първия двубой от груповата фаза на тазгодишното издание на Лигата на конференциите.

„Песовете“ доминираха през по-голямата част от двубоя и създадоха по-чистите голови положения, така че логично се поздравиха с крайния успех. Джонатан Дейвид можеше да открие резултата още в 13-ата минута, но тогава ударът му отблизо срещна гредата. Все пак половин час по-късно именно нападателят беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Агустин Дофо срещу Хакон Арнар Харалдсон. Другото попадение дойде в последните секунди на двубоя. Тогава Жорже Силва сбърка при изпълнението си на тъч в своята половина, от което се възползва Юсуф Язъджъ, за да оформи със своя шут крайното 2:0.

Така Лил поведе в група А с първите си три точки, а засега Олимпия остава без актив. Другият мач от първия кръг в групата е Слован (Братислава) – Клаксвик, който ще се изиграе в четвъртък.

Снимки: Imago