Карабах запази аванса си над Олимпия и ще играе в Лига Европа

Kарабах завърши 1:1 с Олимпия (Любляна) и с общ резултат 3:1 се класира за групите на Лига Европа.

В 24-тата минута азерите откриха резултата след като Агустин Дофо спъна Ясин Бензия и след намеса на ВАР бе даден 11-метров наказателен удар. Зад бялата точка застана Турал Байрамов, който не сгреши и така Карабах поведе с 1:0. Само 12 минути по-късно Олимпия успя да изравни чрез Диого Пинто, който вкара с хубав удар. Малко по-късно пък след намеса на ВАР дузпа за словенците бе отменена.

След това добри възможности за азерите пропуснаха Ясин Бензия, Абдела Зубир и Леандро Андраде, които не успяха да се разпишат. Олимпия пък така и не успя да постави под напрежение домакините.

Така Карабах се класира за пореден път в групите на Лига Европа, докато за отстранилия Лудогорец словенски отбор остава утехата, че ще участва в Лигата на конференциите.