Джонатан Дейвид спаси Лил в Хърватия

Гол на Джонатан Дейвид в продълженията класира Лил за групите на Лигата на конференциите. Канадският голмайстор се разписа в 108-ата минута за крайното 1:1 срещу Риека. Френският тим имаше проблеми през целия мач, но с общ резултат 3:2 продължава напред.

Срещата в Хърватия бе накъсвана често от нарушения и двата отбора не намериха ритъма си. Домакините не създадоха много в предни позиции, като разчитаха на контраатаки. Лил обаче бе апатичен и трудно изнасяше топката.

Риека стигна до добра възможност още в шестата минута, когато Пашалич намери Ходжа, но вратарят на Лил Шевалие направи страхотно спасяване. Това се оказа единствената реална възможност през първото полувреме. Хърватите поведоха в 58-ата минута, когато след центриране вратарят на гостите не се намеси убедително, топката се озова в море от играчи в наказателното поле и Смолчич успя да я насочи към мрежата.

Шевалие излезе отлично и предотврати второ попадение в 65-ата минута, когато отлична комбинация изведе Вукчевич. Малко по-късно Дейвид си помисли, че е изравнил. След дълго разглеждане с ВАР попадението бе отменено. Към края на двубоя Лил бе по-опасният отбор. Гостите не успяха да вкарат в редовното време, но попадението дойде в 108-ата минута. Тогава удар на Исмайли срещна гредата, Дейвид реагира най-бързо и прати топката в мрежата.

Снимки: Imago