Фейенорд се разправи с деветима от Селтик

Фейенорд започна с победа с 2:0 над Селтик участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига. Двата тима се изправиха един срещу друг на "Де Кайп", а домакините стигнаха до успеха с попадения на Калвин Стенгс в 45-ата и Алиреза Яханбакш в 76-ата минута. Срещата обаче предложи още доста емоции, като гостите завършиха мача с 9 души на терена, след като Густаф Лагербиелке и Один Холм бяха изгонени от игра, а домакините пък пропуснаха дузпа, а и още един техен гол бе отменен заради засада.

След сравнително по-спокойно първо полувреме, изглеждаше, че то ще завърши без голове в някоя от двете врати. В добавеното време обаче Калвин Стенгс с перфектно изпълнен пряк-свободен удар порази вратата на гостите за 1:0.

Положението стана още по-лошо за Селтик, като в 64-тата минута Лагербиелке извърши нарушение за дузпа, удряйки с ръка в лицето Игор Пайшао, и получи втори жълт и червен картон. Бразилецът реши да изпълни наказателния удар, но Джо Харт спаси.

Само четири минути по-късно обаче "детелините" вече бяха с 9 души на терена, след като Оливер Холм влезе опасно в краката на съперник и получи директен червен картон.

В 71-вата минута Фейенорд можеше да удвои преднината си, но гол на Лутсхарел Геертруда бе отменен заради засада.

Все пак нидерландците подпечатаха успеха си в 76-ата минута, когато лошо изчистена топка попадна в Яханбакш, който със силен шут я заби във вратата за 2:0.

Така Фейенорд записа първи три точки в актива си и оглави група "Е". Селтик пък до момента е без актив и е на последното място в групата.