Жирона надви Гранада в луд мач

Жирона постигна победа с 4:2 в гостуването си на Гранада от 5-ия кръг на Ла Лига. Мачът предложи доста емоции, но накрая каталунците ликуваха и си тръгнаха с трите точки.

Всъщност през първото полувреме срещата не изглеждаше никак оспорвана и везните силно се наклониха в посока на гостите, които поведоха с три гола. Резултатът откри Виктор Циганков в 22-рата минута, вкарвайки с изстрел от границата на наказателното поле.

Второто попадение бе на сметката на Савио в 31-вата минута. Той също порази вратата на съперника с далечен изстрел, който дори бе по-красив от този на Циганков.

Давид Лопес пък направи резултата класически в 34-тата минута след като засече отблизо една свалена с глава топка от Артьом Довбик след центриране от фаул.

През второто полувреме обаче домакините показаха характер и успяха да върнат два гола. Първо в 63-тата минута след центриране от корнер Игнаси Микел свали с глава към Мюрто Узуни, който отблизо отбеляза за 1:3.

В 85-ата минута Лукас Бойе бе точен за 2:3, вкарвайки отблизо една свалена с глава топка от Фамара Диедиу.

Гранада обаче подпечата победата си в 89-ата минута. Ян Коуто получи в наказателното поле отдясно и с диагонален изстрел оформи крайното 2:4.

Така Жирона продължи с впечатляващото си представяне от началото на сезона, записвайки 4-тата си победа, като тимът заема 3-тото място в таблицата с 13 точки, колкото има и втория Барселона. Гранада пък остава на 18-ата позиция с едва 3 точки в актива си.

Снимки: Imago