Героичен обрат донесе историческа победа на Фрозиноне над Сасуоло

Фрозиноне осъществи пълен обрат за домакинска победа с 4:2 над Сасуоло в двубоя помежду им от четвъртия кръг на Серия “А”. Това е исторически първи успех за новака в италианския елит в съперничеството му с “неровердите”, въпреки че днес изоставаше с 0:2. Също така "канарчетата" досега никога не бяха печелили мач в Калчото, в който са били в губеща позиция.

Мачът стартира обещаващо за гостите благодарение на два гола на Андреа Пинамонти в 7-ата и 24-ата минути. Обратът в срещата пък започна в самия край на първата част, когато Уалид Чедира се разписа от дузпа, която сам си изработи след нарушение на Руан Нето. Така се стигна до 70-ата минута, когато Лука Мацители възстанови равенството с воле след центриране от корнер. Шест минути по-късно именно капитанът на домакините отново беше точен, с което те за първи път поведоха в двубоя. Малко преди края на добавеното време тимът организира контраатака, при която резервата Пол Лирола оформи крайния резултат.

Така Фрозиноне се изкачи на шестата позиция в класирането с актив от 7 точки. След третата си загуба през сезона пък Сасуоло е чак на 16-ото място с едва 3 пункта, като отстъпва на Удинезе и Лацио само по голова разлика.

Снимки: Imago