Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Берарди изведе Сасуоло до първа победа

Доменико Берарди изигра първия си мач за сезона и донесе на Сасуоло първата победа през настоящата кампания. Той се разписа на два пъти, а неговият тим спечели домакинството си на Верона с 3:1.

Отборът на Алесио Диониси допусна загуби в първите два кръга на Серия А и не отбеляза гол в тях. Завръщането на Берарди, който се възстановяваше от контузия в гърба, обаче промени това. Първото попадение за Сасуоло дойде в 11-ата минута. Тогава удар на Берарди бе отразен, но топката стигна до Толян, който центрира към Андреа Пинамонти и той се разписа след удар с глава.

Гостите, които бяха с две победи след първите си два мача в първенството, тръгнаха да изравняват и създадоха положения. Попадение на Нгонге пък бе отменено поради засада. Именно белгийският нападател успя да изравни в 56-ата минута, но с известна доза късмет. Той проби отдясно и опита да центрира, топката мина покрай всички и се озова в мрежата.

Берарди изведе Сасуоло отново напрев в 63-ата минута. Той засече подаване на Лориент, топката се отклони в Копола и не остави шансове на вратаря. Лидерът на домакините реализира втория си гол от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него от Дойг. Берарди бе близо и до хеттрик, но Монтипо направи фантастично спасяване.

Снимки: Imago