Донски и Лазаров донесоха първа победа на България срещу Казахстан

Александър Донски и Александър Лазаров спечелиха мача на двойки и намалиха изоставането на България от Казахстан на 1:2 победи в срещата от Световна група I на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Пред собствена публика в София българите постигнаха успех над Александър Бублик и Александър Недовесов с 6:3, 6:3 за 73 минути.

За Лазаров това беше първи мач от месец май насам, когато получи контузия на ахилеса.

Донски и Лазаров допуснаха пробив още в първия гейм, но след това взеха два пъти подаването на съперниците си, за да поведат с 4:1. До края националите продължиха добрата си игра и след 6:3 имаха сет аванс.

Във втората част след 2:2 българският дует спечели четири от следващите пет гейма и затвориха мача, за да намалят изоставането на България в двубоя.

Кузманов не можа да донесе победа за България на старта на "Купа Дейвис"

"Ние цяла седмица тренираме заедно. Алекс се върна страхотно след контузията, той се справи страхотно. Те бяха супер силни съперници, но нашата концентрация беше добра и успяхме да спечелим", каза Донски след победата.

По-късно днес следват мачовете на сингъл между първите ракети Кузманов срещу Бублик, а след това Милев срещу Скатов.

Бублик не сгреши срещу Милев, Казахстан вече води убедително на България

Вчера Димитър Кузманов претърпя поражение от Тимофей Скатов с 6:3, 4:6, 3:6 за 2:47 час, а дебютантът Янаки Милев загуби от номер 29 в световната ранглиста Александър Бублик с 4:6, 1:6 за 68 минути.

Входът за зрителите на ОББ Български национален тенис център в Борисовата градина е свободен.