Ланс отново се издъни и преклони глава пред Метц

Френският вицешампион Ланс продължи да играе добре без да печели мачовете си в Лига 1. Този път те загубиха с минималното 0:1 от тима на Метц. Единственият гол в мача отбеляза Джоел Асоро (37').

Победата прати тима на Метц на шесто място в класирането, докато отборът на Ланс е в зоната на изпадащите на предпоследното място.

Домакините смачкаха своя съперник през първото полувреме, като застрашиха вратата му на цели 16 пъти, но в единствения случай, когато вицешампионите се пропукаха в отбрана, те бяха горчиво наказани. Това се случи малко преди края на първото полувреме, когато Матийо Юдол отигра умело в наказателното поле и предостави топката на Джоел Асоро, който беше безмилостен и откри резултата.

През второто полувреме нещата не стояха по-различно, като домакините този път създадоха 15 голови положения и отправиха пет точни удара по посока вратата на Метц. В крайна сметка това не промени финалния резултат и вицешампионът от последния сезон на Лига 1 трябваше да се примири с третото си поредно поражение.

Снимки: Imago