Рен отмъкна точка от Ланс

Отборите на Ланс и Рен не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си тази вечер. Срещата бе от 2-рия кръг на Лига 1 и завърши при резултат 1:1, като домакините поведоха в началото на мача, а гостите изравниха през втората част.

Срещата започна отлично за Ланс, който взе ранна преднина. Още в 3-тата минута Дейвер Мачадо се разписа с хубав изстрел от воле от границата на наказателното поле.

Гостите обаче изравниха в 53-тата минута от дузпа. Арно Калимуендо бе препънат от Сали Самед в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Бенжамен Буриго изпълни безупречно наказателния удар за 1:1.

След това реми Рен е на 3-тото място в класирането с 4 точки. За Ланс това бе първа точка в актива, като тимът се намира на 14-тата позиция.