Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 1:0

Нюкасъл прекъсна негативната си серия, след като нанесе първа загуба на Брентфорд

Нюкасъл спечели втората си победа през този сезон в Премиър лийг, след като надделя с 1:0 над Брентфорд на „Сейнт Джеймсис Парк“ в двубой от петия кръг. Калъм Уилсън реализира единственото попадение в 64-тата минута, когато бе точен от дузпа. Малко преди това негов гол бе отменен заради фаул в атака. Това обаче се оказа достатъчно, за да успее Нюкасъл да прекъсне серията си от три поредни загуби и същевременно да нанесе първо поражение на Брентфорд от началото на сезона.

Еди Хау бе направил пет промени в сравнение със загубата от Брайтън преди паузата за националните отбори. Исак, Таргет, Тонали и Алмирон седнаха на пейката, докато Жоелинтон изобщо не бе в групата. Ботман, Лонгстаф, Андерсън, Барнс и Уилсън стартираха. Колинс започна на мястото на Шаде в състава на Брентфорд.

Брентфорд започна по-добре и в началото Хики имаше шанс да открие, но стреля в Поуп, който спаси с гърди. Първата голяма възможност обаче бе пропусната от домакините в 28-ата минута, когато Фабиан Шер отклони към далечната греда центриране от корнер. Гимараеш стреля с глава отблизо, но насочи топката до Флекен, който успя да избие. Малко след това стражът на гостите отново се намеси добре, отклонявайки в последния момент топката след центриране на Андерсън, което бе напът да стигне до Гордън. Нюкасъл, завърши по-силно полувремето, но Трипиър стреля от въздуха над вратата, а Уилсън стреля от малък ъгъл, но Флекен нямаше проблем.

Домакините започнаха далеч по-активно второто полувреме. В 58-ата минута Калъм Уилсън прати топката във вратата след голямо разбъркване, но попадението бе отменено, тъй като преди това нападателят задържа ръката на Флекен и така му попречи да боксира топката.

В 60-ата минута Брентфорд имаше възможност, но Уиса се размина с кълбото и не успя отблизо да засече с глава. Минута след това гостите сами си усложниха живота. Хики на пръв поглед изглеждаше, че ще овладее топката в наказателното поле, но Антъни Гордън не се отказа и мина хитро между бранителя и Флекен. Хики не успя да гардира, а стражът се плъзна по тревата и въпреки че се опита да избегне контакта, препъна с коляното си Гордън – дузпа за Нюкасъл. Калъм Уилсън изпълни безкомпромисно наказателния удар за 1:0.

В 79-ата минута Крейг Поусън отсъди втора дузпа за Нюкасъл, тъй като топката срещна ръката на Мбемо, след като Трипиър, който бе зад него, игра с глава, насочвайки кълбото надолу. Нападателят нямаше какво да направи и по никакъв начин играта му с ръка не бе умишлена. От ВАР посъветваха рефера да изгледа повторение и той отмени първоначалното си решение.

В 85-ата минута Уиса засече с глава центриране на Люис-Потър, но не успя да вложи достатъчно сила и Поуп спаси. В добавеното време стражът на Нюкасъл увисна при поредното центриране, но отново Уиса не успя с глава да насочи топката във вратата му.