„Биковете“ прегазиха Аугсбург за около половин час

Отборът на РБ Лайпциг записа третата си шампионатна победа от началото на сезона, след като спечели с убедителното 3:0 срещу гостуващия Аугсбург в двубоя помежду им от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Домакините си свършиха работата още преди да са изминали 30 минути от началото на мача. Всичко започна в шестата минута, когато Шави Симонс се разписа с глава след центриране на Лоис Опенда. Само пет минути по-късно ролите се размениха и именно младият нидерландец асистира за попадението на нападателя, дошло след шут по земя. В 27-ата минута Симонс намери с пас в наказателното поле Юсуф Поулсен, който насочи топката към Давид Раум, а левият бек я прати в мрежата и така оформи крайния резултат.

Лайпциг се намира на третата позиция в класирането с актив от девет точки, колкото имат още три отбора. Аугсбург пък е на 12-ото място със само два спечелени пункта до момента.

Снимки: Imago