Очаквайте: Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Пламен Камбуров спечели последното състезание от програмата на писта "София 2023"

Пламен Камбуров от екипа на АСК Премиум Рейсинг Тийм спечели състезанието в серия Макси, с което бе закрита програмата на тазгодишното издание на писта „София“. В надпреварата, която бе излъчена на живо в ефира на Sportal TV, участие взеха само четири автомобила.

11 Писта "София" - клас "Макси"

Камбуров стартира първи, но загуби лидерската позиция от Илия Царски (АСК Автоцар Рали сервиз) в самото начало. Все пак Камбуров си върна позицията в средата на дистанцията от 12 обиколки, след което до финала успя да отвори аванс от 6.5 секунди.

Трети финишира Камен Василев от АСК Елена Тийм, а последен финалната линия пресече Диман Георгиев. Пилотът на АСК Старт-М Криводол стори това само на три гуми, след като се удари тежко в бетонното ограждение в самия край на надпреварата и загуби предното си дясно окачване.

Снимки: Борислав Цветанов