Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Интересни състезания и оспорвани битки предложи писта „София 2023“

Феновете на автомобилния спорт в столицата имаха възможността да наблюдават доста интересни състезания и много оспорвани битки по време на писта „София 2023“, която се проведе днес. Всички състезания бяха излъчени на живо в ефира на Sportal TV.

Стартът на надпреварите бе забавен с точно час, заради разлив на масло в хода на сутрешните тренировки, които послужиха и като квалификации. В следобедните часове се проведоха четирите надпревари в класовете Лада, Спорт, Туринг и Макси. В тях участие взеха общо 39 пилота.

СЕРИЯ ЛАДА:

Дончо Дончев спечели първото състезание на писта "София"

Победата в серия Лада спечели Дончо Дончев, който проведе един страхотен дуел с Крум Крумов в хода на цялата дистанция от 12 обиколки. Всичко се реши буквално в последния завой на надпреварата, когато Крумов спря твърде късно за фибата, което позволи на Дончев да го задмине във финалните метри.

12 Писта "София" - клас "Лада"

СЕРИЯ СПОРТ:

Йордан Методиев с доста спорна победа в серия Спорт на писта "София"

Победата във второто състезание за деня по един много спорен начин спечели Йордан Методиев от АСК МБ-Рейсинг. Методиев стартира втори и прекара първата половина на дистанцията зад потеглилия от полпозишъна Искрен Веселинов (АСК Премиум Рейсинг Тийм). В началото на седмия тур Методиев атакува, като неговата маневра беше много агресивна и имаше доста контакти между него и Веселинов. При тях дори част от временните шикани бяха отнесени, но към този момент не е ясно дали ще има разследване и наказания.

16 Писта "София" - клас "Спорт"

За сега победата си остава за Методиев, който спечели пред втория пилот на АСК Премиум Рейсинг Тийм Александър Антов, а третото място остана за Веселинов, чийто автомобил очевидно загуби скорост след ударите с Методиев.

СЕРИЯ ТУРИНГ:

Кристиян Христов триумфира в серия Туринг на писта "София"

Кристиян Христов стигна до лесна победа в серия Туринг, в която триумфира с две секунди пред Димитър Кондев. Трети и четвърти се класираха двамата унгарци Ференц Богодан и Арни Пап, които стартираха от първата редица.

17 Писта "София" - клас "Туринг"

СЕРИЯ МАКСИ:

Пламен Камбуров спечели последното състезание от програмата на писта "София 2023"

В последното състезание от програмата за деня победата грабна Пламен Камбуров, който триумфира пред Илия Царски. Трети финишира Камен Василев, а последен завърши Диман Георгиев, който пресече финала на три гуми, след като се удари в предпазните заграждения на последния завой в последната обиколка.